Styl skandynawski a drewno

Popularny i funkcjonalny styl skandynawski

Skandynawski design ostatnich latach zyskał na popularności i stał się jednym z ulubionych stylów wnętrzarskich. A co jest kluczowym elementem tego stylu? Oczywiście drewno i inne naturalne materiały! Niezależnie od posiadanego wystroju, warto wiedzieć jak wykorzystać drewno, nie tylko jeśli chodzi o styl skandynawski, aby stworzyć ciepłą i harmonijną atmosferę w swoim domu.

Proste i jasne formy

Styl skandynawski wnętrza, to przede wszystkim prostota i minimalizm. Drewniane meble charakteryzują się prostymi liniami, brakiem zdobień i naturalnym wykończeniem. Wybierając meble, koniecznie należy zwrócić uwagę na ich jakość. O ile prawdziwe skandynawskie meble wykonane są z solidnego drewna, to modele imitujące ten styl już niekoniecznie.
Królują jasne odcienie drewna – bielone dęby, jasne sosny i świetliste brzozy. Dzięki temu pomieszczenia wydają się przestronne, a dodatkowo naturalne kolory drewna wprowadzają do wnętrza ciepło i przytulność.
Podłogi w stylu skandynawskim, to przede wszystkim drewniane deski. Mają one swoją niepowtarzalną strukturę, która dodaje wnętrzu charakteru i autentyczności. Także na ścianach może zagościć boazeria lub drewniane panele. Natomiast jeśli mamy dom drewniany, to takie elementy warto wyeksponować zamiast ukrywać pod farbą lub tapetą.

Dekoracje i skandynawskie dodatki

Drewniane dodatki, takie jak ramy zdjęć i wieszaki na ubrania stanowią doskonałe uzupełnienie stylu skandynawskiego. Nie muszą być one jednak wyłącznie funkcjonalne. Wybierając dekoracje, możemy postawić na prostotę i minimalizm, ale również na designerskie, nowoczesne formy, które wprowadzą do wnętrza odrobinę oryginalności. Producenci tacy jak Madam Stoltz lub Nordal oferują mnóstwo ciekawych dodatków, które zadowolą każdego odbiorcę. Cechują się wysoką jakością oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów. Świetnie wpisują się więc w styl skandynawski w najlepszym wydaniu.

Komfortowy styl skandynawski z wykorzystaniem drewna

Skandynawski styl jest świetnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie prostotę i funkcjonalność we wnętrzach. Drewno jest tu nie tylko kluczowym elementem, ale też łącznikiem z naturą. Wprowadza bowiem do domu harmonię i spokój. Wykorzystując drewno w meblach i dodatkach, można stworzyć niezwykle przytulne i estetyczne wnętrza. Będą one sprzyjać wypoczynkowi i spędzaniu czasu z bliskimi.
Drewno w stylu skandynawskim nie musi być monotonne. Eksperymenty z różnymi rodzajami drewna, jego odcieniami i fakturami, pozwolą dodać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Można również łączyć drewno z innymi naturalnymi materiałami. Świetnie do tego celu sprawdza się wełna oraz len. Wszystkie te zabiegi pozwolą stworzyć wygodny i przytulny styl skandynawski wnętrza.